Śledź @Doria
Zobacz profil

BIOGREEN – SIŁA NATURY W SYPIALNI

AVENTO2 – MAGIA NATURY W MATERACACH
16 lipca 2016
THERMOSILVER – NOWY WYMIAR PIAN VISCO
18 lipca 2016
Pokaż wszystkie

BIOGREEN – SIŁA NATURY W SYPIALNI

Nasze materace bardzo często wykorzystują pianki produkowane w oparciu o biokomponenty roślinne, jak np. dzisiejszy temat naszego artykułu – pianka Biogreen. Kontynuujemy więc publikowanie garści informacji o naszych piankach, abyście Państwo samodzielnie mogli poznać jakość, innowacyjność i dbałość o szczegóły w naszych produktach.

Pianka Biogreen

Pianka Biogreen to produkt włoskiej firmy Vefer, zlokalizowanej niedaleko Mediolanu. Firma Vefer jest liderem na rynku sprzedaży pianek produkowanych w oparciu o biokomponenty roślinne. Pianki Vefer są szczególnie cenione we Francji, Włoszech i Niemczech, ale spora część produkcji kierowana jest do USA i Kanady. Na rynku polskim materace z pianki biogreen oferuje tylko i wyłącznie firma Materasso, a tym samym firma Doria.

fabryka materaców Materasso Słowacja - innowacyjnego producenta materaców wysokiej jakości

Pianka Biogreen to odmiana pianki poliuteranowej, wysokoelastycznej typu HR, do produkcji której stosuje się olejek roślinny pozyskiwany z rycyny, zamiast ropopochodnych środków sieciujących i stabilizujących piankę. Dodatkowo pianka nasączana jest wyciągiem z aloesu. Wszystko to gwarantuje 100% naturalną antybakteryjność pianki, oraz całkowity brak alergenów.

Zalety stosowania pianki Biogreen w materacach.

Tego typu pianka gwarantuje, że materac wykonany z tego materiału jest:

  • bezpieczny w 100% dla zdrowia ludzkiego,
  • produkt ekologiczny – do produkcji zużywa się znacznie mniej energii niż w  przypadku tradycyjnych produktów, a olejek roślinny jest zasobem odnawialnym,
  • bardzo trwały  i wytrzymały – z czasem nie będzie się kruszył i rozpadał, tracił swoją naturalną sprężystość i elastyczność punktową – włosi udzielają na piankę 12 lat gwaracji!
  • bezpieczny dla osób z chorobami układu oddechowego (produkt jest wolny od szkodliwego czynnika CFC).

Olejek rycynowy.

Olejki rycynowe, pozyskiwane z roślin są znane ludzkości od wieków. Z pewnością pierwsze skojarzenie ze słowem rycyna to środek na przeczyszczenie. Aczkolwiek, jest to tylko jedno z wielu zastosowań.

Kiedyś olej rycynowy był znanym lekarstwem na wszystko. Wytłaczany jest z nasion rącznika pospolitego, a jego zdolności antyzapalne i antybakteryjne są znane od wieków. Dzisiaj na potęgę środek ten wykorzystywany jest w kosmetologii, jako składnik środków czystości, kosmetyków oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Zalety i sposoby wykorzystywania olejku rycynowego bardzo dobrze opisuje tutaj serwis internetowy Olejki naturalne., stąd nie będziemy powielać tej informacji. Konkluzja jest tutaj tylko jedna – zastosowanie olejku rycynowego w materacach, skutkuje absolutnie 100% antybakteryjnością materaca. Jest to więc jeden z najbardziej bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego materiałów.

Materace Biogreen w naszej ofercie.

Jak już wspominaliśmy wykorzystujemy piankę Biogreen dosyć często i to w różnego rodzaju materacach. Część z nich legitymizuje się również certyfikatem wyrobu medycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą materaców:

Zapraszamy więc do naszego salonu celem zapoznania się z naszą oferta osobiście.

Doria - Materace Inspirowane Naturą - to firma oferująca wysokiej klasy materace w Warszawie

Dodaj komentarz