Śledź @Doria
Zobacz profil

CertiPUR – CERTYFIKAT POŻĄDANY W MATERACACH

Nie chwaląc się, materace o światowej renomie w Warszawie prezentuje głównie nasza firma, będąca autoryzowanym dystrybutorem firmy Materasso. Wciąż poszukujemy rozwiązań, które będą jak najlepiej sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, poprawiając jakość naszego życia. Dlatego dzisiaj przedstawimy Państwu pewien rzadki, ale bardzo rygorystyczny certyfikat jakości, którym cechują się naprawdę wysokiej jakości produkty – certyfikat CertiPUR.

Certyfikat CertiPUR – gwarancja bezpieczeństwa dla Waszego zdrowia.

rygorystyczne normy jakościowe najlepiej odzwierciedla europejski certyfikat jakości używanych materiałów w materacach CertiPUR

 CertiPUR to jak wspominaliśmy bardzo rzadki certyfikat w materacach. Dzieje się tak, ponieważ jest on bardzo rygorystyczny, a produkty certyfikowane są bezustannie wyrywkowo kontrolowane. Norma ta rygorystycznie określa, jakie maksymalne stężenie konkretnych pierwiastków chemicznych jest dopuszczalne w materacu, a jakich w ogóle być nie może. Dlatego materace certyfikowane tym logiem to 100% gwarancja bezpieczeństwa dla osób z alergiami, chorobami układu oddechowego oraz 100% gwarancja, że materac nie stanie się dla nas problemem życiowym.

Certyfikat wydawany jest przez firmę Europur na trzy lata. Jednak nie oznacza to, że przez te trzy lata może dochodzić do jakichś „oszczędności”. Nic podobnego. Firma ta wyrywkowo, bardzo często, dokonuje niespodziewanej kontroli certyfikowanych produktów. To eliminuje skutecznie wszelkiego rodzaje nadużycia w stosowaniu tego certyfikatu. Ponieważ norma jest bardzo rygorystyczna, bardzo niewiele materiałów do produkcji materaców może się nim pochwalić. Stąd też często niestety materace tego typu są nieco droższe niż konkurencyjne. Jednak jak to już bywa – lepiej nieco dopłacić i mieć pewność, niż liczyć na swoje szczęście i zapewnienia Sprzedającego. Wszakże nikt w domu laboratorium nie ma, aby potwierdzić słowa Sprzedawcy.

Co mówi certyfikat CertiPUR?

Mówi nam wiele. Przede wszystkim jednak gwarantuje, że użyte pianki:

  • są wolne od metali ciężkich, takich jak merkury, ołów i kadm (a badanie odbywa się tutaj już na poziomie molekularnym, aby mieć 100% pewności, że nic tam takiego nie znajdziemy),
  • są wolne od wszelkich, znanych ludzkości, substancji rakotwórczych, alergicznych czy powodujących choroby o podłożu genetycznym,
  • są wolne od substancji określanych wspólnymi mianem ftalenów, które są najczęściej wykorzystywane do produkcji większości pianek,
  • wolne od lotnych związków organicznych, które negatywnie wpływają na układ oddechowy człowieka.

Metale ciężki – brzmi źle i są to naprawdę groźne dla zdrowia człowieka substancje. Nawet znikoma zawartość potrafi stopniowo zatruwać organizm człowieka. Chyba takim najbardziej znanym przykładem jest wpływ ołowiu – skutek uprzemysłowienia, a choroba zwana ołowicą to choroba zawodowa. I do tego śmiertelna. Najgorsze jest to, że metale ciężkie mają zdolność odkładania się w tkankach kostnych, nerkach czy mózgu człowieka, czyniąc tam spustoszenia. Są źródłem groźnych, ostrych zatruć, przewlekłych chorób przede wszystkim układu krążenia i układu oddechowego, a także czynnikiem rakotwórczym. Co gorsza – otaczają one nas wszędzie, a raz wprowadzone są po prostu nieusuwalne. Dlatego tak ważne jest, aby człowiek narażał się na jak najmniejsze emisje tych szkodliwych substancji. Stąd sugestia, aby przynajmniej materac – mebel, na którym spędzamy 1/3 swojego życia – nie zawierał tych szkodliwych substancji.

Ftalany to bardzo groźne dla zdrowia ludzkiego substancje. Oczywiście nie każdy jest na nie narażony, stąd dopuszczanie ich do produkcji. Nie mniej lepiej chuchać na zimne i nie narażać się na ich wpływ jak się nie musi. Najgroźniejsze są one dla kobiet w ciąży. Długotrwałe narażanie na takie związki prowadzi bowiem do późniejszych kłopotów ze zdrowiem dziecka. Ocenia się, że to skutek plagi astmy wśród dzieci. Naukowcy twierdzą też, że dzieci których matka narażona była na działanie ftalanów, maja obniżone IQ, są mniej skoncentrowane, czasami mają problem z nauką. Należy więc unikać tych substancji, które są nie tylko w materacu, ale także w innych produktach (często takich, z których spokojnie możemy dla własnego dobra zrezygnować). Dlatego tam gdzie możemy, to je eliminujemy ze swojego życia. Mamy tez możliwość wyeliminowania ich z materaca, na którym spędzamy przecież 1/3 swojego życia.

Lotne związki organiczne to substancje, będące najczęściej skutkiem ubocznym produkcji. Charakteryzują się tym, że bardzo łatwo zmieniają swój stan stały, czy ciekły w stan lotny. A my to potem wdychamy. Wymienimy tutaj takie „środki” jak fluor, chlor, siarka, brom które sobie spokojnie wdychamy. Potem zastanawiamy się skąd dzisiaj tyle dzieci z alergiami, chorobami układu oddechowego. I mamy odpowiedź. Postęp czasami wystawia człowiekowi ogromny rachunek. Dlatego powinniśmy dążyć do ograniczenia owego rachunku. My staramy się w naszych materacach likwidować ten problem praktycznie do zera. Stąd nasze nastawienie do zastępowania chemicznych środków naturalnymi olejkami roślinnymi.

Czy trzeba więcej informacji, aby uprzytomnić Państwu jak ważny jest ten certyfikat? Jeżeli uświadomicie sobie Państwo problem, to dojdziecie do tego samego wniosku co i my. Nieznacznie większa cena materaca z certyfikatem CertiPUR, to wydatek wart poniesienia. Tym bardziej, że różnice cenowe nie są wielkie.

W naszej ofercie, materace z certyfikatem CertiPUR, to przede wszystkim materace wykorzystujące pianki AventO2, oraz EvoPoreHRC. Zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą materaców z certyfikatem CertiPUR, poprzez klikanie na poniższe przyciski:

SWISS MAGIC SWISS DYNAMIC SWISS ADAPTIVE SWISS RELAX

THERMO SILVER BABY SWISS

Zespół firmy  DORIA – Materace Inspirowane Naturą

Dodaj komentarz