Śledź @Doria
Zobacz profil

MATERACE DLA NIEJ I DLA NIEGO – PARTNERSKIE ROZWIĄZANIE

Bardzo często spotykamy się z problemem odpowiedniego doboru materaca dla partnerów o dużej różnicy w masie ciała. Wymaga to bowiem bądź kompromisu, bądź uległości ze strony Partnera/Partnerki, bądź zakupu dwóch materaców o różnych twardościach. To ostatnie rozwiązanie jest o tyle kłopotliwe, że bardzo często trudno jest dopasować dwa materace wysokościami wkładu, a i często pokrowce są inne, co wpływa na estetykę. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo od teraz materace partnerskie. Co to jest? Przeczytacie o tym poniżej.

Materace dla Niej i dla Niego – partnerskie rozwiązanie.

Mówiąc prosto i bez ogródek, stworzyliśmy kolekcję materaców które w swojej budowie łączą dwie twardości – po prawej jedna twardość, a po lewej stronie druga twardość. Są to rozwiązania o dosyć dużych różnicach w twardości. Dzięki temu nasze materace partnerskie pozwalają nam bardziej skuteczniej zapewnić Państwu zdrowy i komfortowy sen.

Jak to wygląda? Przyjrzyjmy się przykładom.

W ofercie na dziś dzień znajdziemy trzy, piankowe materace partnerskie:

  • materac VISCOGREEN LUX,
  • materac NATUR BIOGREEN,
  • materac TERMOPUR COMFORT.

Materac Viscogreen Lux dotąd był w naszej ofercie raczej twardym materacem termoelastycznym. Działo się tak ze względu na zastosowanie w jego fundamencie bardzo twardej, włoskiej pianki BIOGREEN H3.  Usztywniała ona i zmniejszała jego elastyczność. Jednocześnie dla osób o znacznej masie ciała dawała znacznie lepsze podparcie. W wyniku naszych rozmów z Klientami, firma Materasso wyszła na przeciw oczekiwaniom i materac ten od marca br. wyprodukowała także w wersji miększej, bardziej przyjaznej np. kobietom, wykorzystując jako fundament materaca piankę BIOGREEN ale w twardości H2. Naturalnym krokiem było już powstanie także materaca łączącego te dwie twardości w jednym materacu. Poprzez połączenie klejem Simalfa pianek Biogreen o twardości H2 i H3, oraz nałożeniem na tą konstrukcję całej płyty pianki termo Viscogreen otrzymaliśmy komfortowy materac partnerski. I tak nastaje zgoda pomiędzy Partnerami, ponieważ jedno ma twardo bo lubi, lub powinno spać na twardym, a drugie może się cieszyć większym komfortem, jaki daje miększa połowa materaca.

Nieco inaczej wyglądała sprawa w przypadku materaca TERMOPUR COMFORT, ponieważ tutaj nic nie zostało zmienione na powierzchni materaca, ani z jednej, ani z drugiej strony. Natomiast zmieniło się jądro materaca. W miększej części pozostawiliśmy komfortową, sprężystą piankę NIGHT FLY, natomiast w części twardszej zamienioną ją na twardą piankę ELIOCELL HARD, co znacznie usztywniło materac w tej części. Oczywiście po szczegóły zapraszamy Państwa na naszą stronę, a na próby do naszego salonu.

Zespół DORIA – Materace Inspirowane Naturą.

Firma oferująca wysokiej jakości materace wykorzystujące najnowocześniejsze technologie i materiały europejskie, oraz łózka i lustra na wymiar

Dodaj komentarz