Śledź @Doria
Zobacz profil

POMIAR MATĄ SENSORYCZNĄ X-SENSOR NACISKÓW MATERACA NA CIAŁO

MATERAC NA CHORY KRĘGOSŁUP
9 września 2016
JAKI DUŻY POWINIEN BYĆ MATERAC
12 października 2016
Pokaż wszystkie

POMIAR MATĄ SENSORYCZNĄ X-SENSOR NACISKÓW MATERACA NA CIAŁO

W dniach 3-4 grudnia 2016 roku, ponownie zawita do nas specjalistyczne urządzenie X-Sensor, dzięki któremu będziemy mogli łatwiej Wam pomóc w doborze odpowiedniego materaca. Zapraszamy więc do lektury naszego wpisu, o tym czym jest to urządzenie jest i jak to działa. Jest to ostatnia taka akcja w tym roku, połączona z możliwością mikołajkowego zakupu wysokiej jakości materaców i poduszek firmy Materasso w naszej firmie, z realizacją między 6-9 grudnia! A nie ma lepszego prezentu od zapewnienia drugiej osobie komfortowych warunków do spania.

Mata X-Sensor – zmierz materac do swojego ciała.

Jak już wspominaliśmy w naszym artykule o tym, jak powinno się wybierać materac, czynność ta jest bardzo trudna. Do zadań takich firm, jak nasza – Doria – Materace Inspirowane Naturą, należy oczywiście pomóc Państwu w jak najlepszym wyborze. Jednak, w tym celu musicie nas Państwo obdarzyć zaufaniem i przede wszystkim otworzyć się na rozmowę. Jest też pewien sposób bardziej naukowy, aby dopasować materac do konkretnego człowieka. Dokonuje się tego specjalistycznym urządzeniem, tzw. matą X-Sensor.

mata X-Sensor to specjalistyczne urządzenie, pomagające dobierać materac do budowy ciała człowieka. Dzięki takiemu urządzeniu ma sie gwarancję dobrego wyboru materaca

Urządzenie to wykorzystują producenci materacy, przy konstruowaniu nowych modeli. Co to więc takiego jest?

Mata X-Sensor to urządzenie w formie cienkiego materiału, wyposażonego w czujniki CSI (Comfort Silhouette Imaging). Na całej powierzchni maty jest ich około 1600 sztuk. W momencie kiedy człowiek kładzie się na macie, czujniki wysyłają informację o sile nacisku na materace ze strony człowieka, oraz sile nacisku zwrotnego materaca. Specjalistyczne oprogramowanie oblicza na tej podstawie indeks BMI (Body Mass Index), obrazując te wyniki w formie „mapy” ciała człowieka. Trójwymiarowy obraz pokazuje, gdzie dochodzić będzie do nadmiernych nacisków na ciało człowieka (odzwierciedlone barwą czerwoną), a gdzie do najmniejszych. Dzięki temu możemy dobrać Klientowi taki materac, który będzie miał najmniejszą ilość zbyt dużych nacisków materaca na ciało. Mówiąc bardziej ludzkim językiem – możemy dobrać materac taki, który nie będzie Państwa ugniatał, a tym samym nie będzie powodować wiercenia się na materacu. Tak dobrany materac, idealnie będzie podpierał nas w każdym miejscu i pozwoli uniknąć problemów z nadmiernym obciążeniem kręgów kręgosłupa podczas snu.

mata sensoryczna X-Sensor służy do mierzenia nacisków materaca na ciało człowieka. Pozwala w sposób najbardziej profesjonalny w doborze materaca w sposób taki, aby zredukować do minimum naciski, a dzięki temu lepiej, zdrowiej spać.

Dzięki temu urządzeniu można najlepiej ukazać różnicę w pracy np. materaca sprężynowego, a materaca z pianki termoelastycznej. Wtedy widzimy, jak wiele pól czerwonych pojawia się w materacach sprężynowych (przy czym zaznaczamy – to nie jest norma, i czasem jest odwrotnie), a jak mało bądź wcale jest ich w materacach termoelastycznych.

Warto wiec skorzystać z tej okazji profesjonalnego doboru materaca, wspomaganego nowoczesną technologią. Urządzenie jest bardzo drogie, dlatego sklepy samodzielnie nie dysponują tym urządzeniem. Toteż jest to niebywała okazja, kiedy można to urządzenie wypróbować. My korzystamy z uprzejmości fabryki materaców Materasso Slovakia, który wypożycza nam to urządzenie dwa razy do roku. Tym razem był to 22 i 23 października 2016 roku, więc drugi raz być może jeszcze uda się w tym roku.

Dodatkowo te dwa dni, to także okazja na zakup materaca z bardzo wysokim rabatem. Mamy więc dwie pieczenie na jednym ogniu – 100% gwarancję prawidłowego doboru materaca do swojej budowy ciała i znaczne oszczędności w kieszeni. I przede wszystkim zysk najważniejszy – zdrowy, komfortowy sen, skutkujący radością z życia!

Serdecznie zapraszamy!

Firma oferująca wysokiej jakości materace wykorzystujące najnowocześniejsze technologie i materiały europejskie, oraz łózka i lustra na wymiar

Dodaj komentarz