Śledź @Doria
Zobacz profil

SIMALFA – BEZPIECZEŃSTWO KLEJENIA MATERACÓW

Czasami po zakupie materaca mamy wrażenie, że materac wydziela przykry zapach. Czasami jest to wynik stosowania naturalnych biokomponentów (zapach po kilku dniach trwale się ulatnia), ale najczęściej odpowiadają za ten efekt stosowane kleje. Kiepski klej potrafi zniszczyć cały efekt nawet najlepszych pianek i lateksów. Ponieważ opary z użytych rozpuszczalników mogą wrażliwym ludziom szkodzić na układ oddechowy i nerwowy, szukaliśmy odpowiednich materiałów. I tak w  naszych materacach, produkowanych przez firmę Materasso, stosowane są najlepsze obecnie kleje szwajcarskie Simalfa.

Simalfa – bezpieczeństwo klejenia materiałów od Szwajcarów.

klej Simalfa to bezwonny, bezrozpuszczalnikowy klej organiczny, o bardzo dużej sile wiązania i całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego nawet dla osób chorujących na astmęPonieważ stosujemy bardzo często naturalne pianki typu Biogreen, AventO2 i Viscogreen, to nie mogliśmy oczywiście „zepsuć” całości, stosując chemiczne klejenie klejami rozpuszczalnikowymi. A takich klejów używa właśnie 99% producentów materaców. Oczywiście, musza to być kleje dopuszczone do obrotu, ale pamiętać należy iż zawsze wydzielają one szkodliwe dla zdrowia opary. Normy regulują tylko dopuszczalne ilości. A co wtedy, jeżeli ktoś choruje np. na astmę i musi chronić szczególnie swoje płuca. Zastosujemy tutaj małą „inhalację”, aby przyśpieszyć chorobę? Firma Materasso zastosowała więc do swoich produktów najbardziej innowacyjny klej wodorozcieńczalny Simalfa.

Klej Simalfa to nie tylko klej. To cała linia technologiczna klejenia pianek i innych materiałów. Ponieważ jego składniki to organiczne materiały, a rozcieńczalnikiem jest woda, to jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. I to nie tylko dla zdrowia użytkownika, ale także pracowników obsługujących linię produkcyjną. Jest to bowiem także klej bezpyłowy, a więc w trakcie nakładania w powietrzu nie krążą lotne związki organiczne, szkodliwe dla układu oddechowego człowieka. Dobrze – bezpieczny dla zdrowia, bezzapachowy, bez szkodliwych czynników, ale czy to trzyma… Otóż trzyma. I to można powiedzieć bardziej dosadnie – trzyma jak diabli. Prędzej puści obok spoiny, niż w miejscu wiązania.

Oczywiście, bezpieczeństwo, wytrzymałość poparta jest przez Szwajcarów odpowiednimi certyfikatami. Co ważne – klej jest zalecany w produktach dla małych dzieci.

certyfikat LGa dla kleju Simalfa, potwierdzający 100% bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka

Jeżeli chodzi o rynek polski, to to firma Materasso jako jedyna korzysta z tej kosztownej, ale wysokiej klasy technologii klejenia materaców. W Europie jest drugą firmą, która wykorzystała i przetestowała kleje Simalfa.

Firma Materasso, a tym samym firma Doria, dąży do zminimalizowania wpływu prowadzonej produkcji na naturalne środowisko, w pięknym krajobrazie górskim regionu Oravske Vesele na Słowacji. Surowe normy ekologiczne, oraz poszanowanie własnego domu przez właścicieli i pracowników Materasso  przyczyniły się w znacznym stopniu do stosowania  materiałów proekologicznych takich jak właśnie klej Simalfa. Zastosowanie klejów Simalfa pozwoliło tez poczynić ogromne oszczędności w gospodarce energetycznej zakładu, a tym samym ograniczyć emitowanie CO2 do atmosfery.

Firma oferująca wysokiej jakości materace wykorzystujące najnowocześniejsze technologie i materiały europejskie, oraz łózka i lustra na wymiar

Dodaj komentarz