Śledź @Doria
Zobacz profil

POKROWIEC LYOCELL

Pokrowiec Lyocell

Jest to jeden z najbardziej naturalnych materiałów stosowanych do produkcji pokrowców na materace. Tkanina Lyocell produkowana jest na bazie 100%, naturalnej celulozy drzewnej.

LYOCELL

Materiał ten jest nie tylko aksamitnie delikatny, ale przede wszystkim bardzo wytrzymały. Bardzo dobrze pochłania i odprowadza wilgoć, szybko schnie. To pozwala na utrzymanie maksymalnej higieny użytkowania materaca. Utrzymywanie suchego mikroklimatu na powierzchni spania jest dosyć istotne dla zapobiegania  przegrzewaniu się podczas snu.

Jako, że tkanina ta jest wykonana z celulozy drzewnej, materiał ten jest w 100% naturalnie antybakteryjny, co jest istotne dla osób z alergiami. Brak tutaj wszelkiego rodzaju środków chemicznych, które mogą mieć także negatywny wpływ na człowieka.

Standardowo pokrowiec wyposażany jest też w pas wentylujący 3D, co znacznie poprawia klimatyzację we wnętrzu materaca i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się jego powierzchni.

Pokrowiec dostępny jest tylko w wersji pikowania włóknem klimatyzującym. Dlatego można go spokojnie prać w temperaturze do 60 st. C oraz wirować. Nie powoduje to rozciągania, ani mechaceniu tkaniny.

Istnieje możliwość zamówienia pokrowca na materac z innych firm, niż firma Materasso. W celu wyceny prosimy o podawanie wysokości, szerokości i długości wkładu posiadanego materaca.