Śledź @Doria
Zobacz profil

ANGIELSKA SYPIALNIA – GOOD SAVE THE QUEEN

Sypialnia to oczywiście najbardziej przytulne i intymne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Jak jednak je urządzić, aby spełniało swoje podstawowe funkcje? Przede wszystkim wybrać odpowiedni styl architektoniczny, który będzie odzwierciedlać naszą osobowość. Drugie, to zadbać o odpowiedni materac. O stylach architektonicznych piszemy już na naszej stronie już od pewnego czasu, a dzisiaj zapraszamy do lektury na temat stylu angielskiego. „Good Save the Queen!”.

Styl angielski w sypialni.

Z czym kojarzy się nam styl angielski? Oczywiście przede wszystkim z klasycznymi meblami, stonowaną kolorystyką, wzorzystymi tapetami i specyficzną elegancją. Z pewnością wyspiarski styl może urzekać i stwarzać przytulne warunki.

Dlatego wybierając do swojej sypialni wybierzmy duże, solidne, drewniane łóżko w ciemnym kolorze, ciężkie solidne szafki nocne, dużą komodę lub szafę. Ściany koniecznie z lamperiami i tapetami wzorzystymi np. w typowo angielskie „różyczki” na kremowym tle. Pamiętajcie jednak, że to wszystko musi być solidnie wykończone, tak aby sprawiało wrażenie iż ktoś to przewidział na wielopokoleniowe użytkowanie.

Bardzo często styl angielski wykorzystuje na ścianach i w oknach wzorzyste tkaniny z motywem kwiatów. Jeżeli jakieś meble we wnętrzu są tapicerowane, to też koniecznie we wzory z motywami kwiatów. Mile widziane są też wzorzyste, puszyste dywany.

I przechodzimy do najważniejszego – tutaj materac musi być wygodny. To główny mebel w sypialni, który decyduje o jej przytulności. Oczywiście, nie zapominajmy iż powinien to być materac dobrany do konkretnego użytkownika. Dlatego tę misję warto powierzyć naszej firmie.

Przyjrzymy się tradycyjnie kilku wzorom, aby lepiej poznać ten wspaniały, wyspiarski styl.

Przykłady sypialni urządzonych w stylu angielskim.

sypialnia w stylu angielskim z charakterystycznymi tkaninami o motywach kwaitów, solidnym łóżkiem i dodatkami. Ten styl to elegancja najwyższej jakości.

Klasyczne pomieszczenie w stylu angielskim. Piękne tkaniny i odpowiednio dobrane tapety, dają wrażenie ciepłego, przytulnego miejsca. Solidne duże łóżko  – tutaj tapicerowane, wykończone na bogato. Dodatki to solidne, drewniane meble, zdobione. Samo łóżko wygląda tak, jakby nas zapraszało do snu.

sypialnia w stylu angielskim bardzo często wykorzystuje lite drewno, a łóżko jest zawsze duże, wygodne i zapraszające do korzystania z jego uroków. Dodatki to drewno, ściany jasne.

Bogate wnętrze, to cecha charakterystyczna także dla stylu angielskiego. Oczywiście – główny mebel to łóżko, tak jak widać drewniane. Wszystkie meble są eleganckie, stylizowane i oczywiście w ciemnym kolorze. Elegancji dodaje podłoga z marmuru, oraz dodatki drewniane w postaci listew przypodłogowych. Jak widać bardzo blisko tutaj do stylu kolonialnego (który w zasadzie jest po prostu wariancją stylu angielskiego), czy eklektycznego. Proszę też zauważyć, że to drugi przykład sypialni w tym stylu, który jest dobrze doświetlony przez światło dzienne.

przestronne wygodne łóżko, to główny mebel w sypialni w stylu angielskim. Musi być przede wszystkim wygodne i duże. Dzięki temu zachęca nas do miłego wypoczynku.

Duże solidne łóżko, drewniana podłoga, solidne drewniane meble i wzorzyste tkaniny. Pomieszczenie przestronne i doświetlone. Niewątpliwe – jesteśmy w przytulnej sypialni w stylu angielskim. Ciekawe, jaki materac tam umieszczono – może np. nasz materac Grand Prestige…. w końcu jak prestiż to prestiż.

Zapraszamy do lektury naszych blogów, także tych zewnętrznych na platformie blox.pl i blogger.com. I do zobaczenia wkrótce.

Zespół firmy DORIA – Materace Inspirowane Naturą

Firma oferująca wysokiej jakości materace wykorzystujące najnowocześniejsze technologie i materiały europejskie, oraz łózka i lustra na wymiar

Dodaj komentarz